Oblečení do tanečních

Taneční kurzy pro mládež

 

Na běžné vyučovací lekce doporučujeme toto oblečení:
 

dívky: krátké společenské šaty (tzv. koktejlky) nebo kombinace sukně a halenky či společenského trička (top), boty na nižším podpatku s pevnou patou, což je důležité pro Vaši bezpečnost, aby se boty při rychlých tancích nevyzouvaly
pánové: tmavý oblek (černý, tmavě modrý či šedý), tmavé boty a ponožky, bílá či barevná společenská košile, kravata nebo motýlek, bílé rukavičky nejsou povinné, ale doporučujeme je.

rodiče a doprovázející: formální společenský oděv

 

Součástí kurzu pro mládež jsou i speciální lekce, na které doporučujeme toto oblečení:


lekce stolování: formální oblečení jako na vyučovací lekce
latino-lekce: dívky: krátké šaty či krátká sukně a tričko (tílko), co nejpestřejší barevné vzory, oblečení může být ozdobené flitry, korálky, květinami apod; pánové - černé či tmavé kalhoty a co nejpestřejší barevná trička či košile - ideální jsou havajské vzory ;-)
country lekce: dívky - dlouhá sukně, tričko či tílko, pánové - jeany, jeanové nebo flanelové košile, příp. kloubouk

 

Plesy (prodloužené, závěrečné) - oblečení pro mládež i dospělé:

 

dámy: slavnostní společenské šaty – na prodlouženou krátké, na závěrečnou doporučujeme dlouhé plesové
pánové: tmavý oblek nebo smoking se společenskou košilí, kravatou či motýlkem

 

Pro lepší představu o oblečení se můžete podívat na naši galerii z proběhlých lekcí.

 

Taneční kurzy pro vysokoškoláky a dospělé

 

V kurzech pro vysokoškoláky a dospělé doporučujeme polo-formální společenské oblečení (například jako na návštěvu malého divadla). Pánové tedy nemusejí mít smoking ani černý oblek s kravatou (ten až na ples), ideální je zlatá střední cesta v podobě společenských kalhot a společenské košile s rozhalenkou, případně kravatou (sako být nemusí).

Dámy nemusejí nosit dlouhé večerní šaty (ty nejkrásnější si nechte až na ples), na lekce Vám stačí buď koktejlky nebo sukně či společenské kalhoty s jakýmkoliv společenským topem - halenkou, tílkem, společenským tričkem... Taneční obuv můžete volit buď klasickou společenskou, nebo přímo taneční - tu doporučujeme, protože je mnohem pohodlnější a měkčí než klasické střevíce či lodičky a nohy v nich při tanci méně trpí - Vaše i partnerovy nohy :-)

gallery/vop_01
gallery/vop_02